Hledali jsme lyžování - vaše jediná zábava v evropské zimě

Využívání zimních dovolených v Evropě může být kombinováno s adrenalinem! Už jste o tom uvažovali? Naučit se lyžovat? Pokud nejste fanouškem extrémních sportů, nemusíte se znepokojovat. Existují sjezdovky pro začátečníky kde máte zaručenou, zábavu a fitness v jedné činnosti. Pokud chcete objevovat nové destinace, vzdálené od nejlépe hodnocených sjezdovek, mám pro Vás tip.

Město Harrachov, Česká republika, asi 150 km od hlavního města Prahy, který se nachází v horské oblasti, v blízkosti státní hranice s Polskem, v údolí řeky Mumlavy. Harrachov je velmi populární oblast pro vášnivé sportovce v Evropě, ale stále neznámý pro Brazilce. Většina turistů zde jsou Poláci, protože nejbližší polské město je 300 m od hotelu, stejně jako Rusové a Němci. Má velmi příznivou polohu v oblasti kolem vrcholků Krkonoš. Hotely nabízejí pronájem zařízení, a nabízejí slevy na lyžařské školky pro děti po celém městě.

I když jste nikdy nelyžovali, není to žádný problém. Kurzy začínají od nuly. Nejprve se naučíte, jak si vybrat a jak nosit veškeré vybavení: helmu, boty a lyže. Zde děti od 4 let již školu navštěvují. Školy mají speciální místa pro začátečníky, první kroky mohou být ve skupině nebo soukromé, v tom případě ale musíte zaplatit průměrně 700Kč za každou 01:20 hod ve třídě, což je v přepočtu 70,00 Brazilských reálů (R$). Oficiálním jazykem v České republice je čeština, ale nebojte se, nemusíte se jí učit, existují instruktoři, kteří mluví anglicky. Můžete si požádat o službu v předstihu, pak Vám pomůže před cestou kurs angličtiny.

Po první hodina tréninku je přirozené cítit bolest v nohou a hodně se zapotíte, i když je venku jen 8 stupňů Celsia. Je také přirozené, že hodněkrát spadnete, než dostanete rovnováhu. Ale musíte se rychle rozhodnout, překonat strach a únavu. Na druhý den, v závislosti na vašem pokroku, již budete přesměrováni na vyšší sjezdovku, ale stále daleko od velkých převýšení.

V blízkosti sjezdovky se nacházejí restaurace, bary a kavárny, kde si můžete odpočinout a ochutnat typické jídlo z regionu. Horké čokolády a vína jsou vítané v chladném klimatu. Před výběrem místa pro vaše dovolenkové dobrodružství je dobré zjistit informace o všech detailů. Je lepší zůstat v hotelu v blízkosti nádraží, pokud nemáte auto. Existují autobusy, které Vás dovezou na svahy, ale jen v přesně nastavených časech. Pokud chcete být svobodnější, nejlepší volbou je hotel, který se nachází několik metrů od sjezdovky. Existuje mnoho možností.

Cestovní pojištění, které budete platit před vstupem do Evropy má stále větší význam, když se rozhodnete pro tento extrémní sport. Je lepší mít jistotu zdravotní péče, pokud potřebujete. A v době odpočinku? Tady v Harrachově je městské centrum malé, ale můžete navštívit muzeum skla, s výstavou křišťálových kusů, muzeum lyží, s ukázkami starých zařízení, která vypovídají o historii sportu v těchto oblastech. Nezapomeňte, že jste v České republice, pivo je vždy zvláštní. Minipivovar je pivovar, který prodává nejen k pití, ale také odhaluje celý proces kvašení a výrobu nejslavnějšího nápoje v českých zemích.

Některé hotely nabízejí i večerní program pro hosty pro ty, kteří nechtějí jít večer nikam. Komu se nechce ven do zimy, může do nočních klubů s různou hudbou, živá hudba, hry a aktivity pro děti. Můžete také vyhledávat wellness služby, termální koupele, masáže, ošetření pleti atd. To má pro všechny chutě a kapsy. A proč nenaplánovat výlet do Polska? Existují nabídky autobusových výletů z Harrachova do sousední země. 

Nezapomeňte také na tepelné oblečení, ponožky a kalhoty pro zvláštní dovolenou a kabáty a rukavice. Po všech přípravách, užívejte si! Kromě jedinečných zážitků ve zcela jiné zemi, se budete vracet k formě a užijete si krásnou krajinu bílého Harrachova.